Dominika Banach – mgr psycholog, psychoterapeuta

Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi w kontakcie indywidualnym, a także z parami. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Oferuje pomoc w zakresie takich problemów jak: zaburzenia lękowe, dolegliwości psychosomatyczne, zaburzenia depresyjne i inne zaburzenia nastroju, problemy ze snem, zaburzenia osobowości, trudności w relacjach partnerskich, niskie poczucie wartości, brak satysfakcji z życia, trudności w utrzymaniu stabilnych relacji z innymi.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Latawiec w Świdnicy, pracując psychoterapeutycznie głównie z pacjentami chorymi onkologicznie, a także biorąc udział w diagnozowaniu pacjentów oddziału pediatrycznego. W Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego prowadziła psychoterapię grupową pacjentów z diagnozą schizofrenii, choroby afektywnej dwubiegunowej, organicznych zaburzeń osobowości i nastroju. Prowadziła psychoterapię indywidualną w Centrum Medycznym Ez-Medica w Świdnicy oraz w Klinice Zdrowego Umysłu we Wrocławiu, gdzie pracuje do dziś. Jako psycholog świadczy również usługi w Zespole Szkół Specjalnych w Wierzbicach. Posiada także doświadczenie w pracy na stanowisku doradcy zawodowego, które zdobyła pracując w ramach projektów dofinansowanych ze środków unijnych.

Z wykształcenia jest psychologiem i pedagogiem. Ukończyła studia psychologiczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz pedagogiczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Dodatkowo wiedzę poszerzała, biorąc udział w szkoleniach z zakresu: Systemowej Terapii Rodzin, Racjonalnej Terapii Zachowań, interwencji kryzysowej w sytuacji samobójstw oraz terapii poznawczo-behawioralnej w leczeniu zaburzeń snu. Aktualnie podnosi kwalifikacje psychoterapeutyczne w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, gdzie również poddaje swoją pracę regularnej superwizji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Celem rozmowy psychologicznej jest dotarcie do osobistych treści i znaczeń świata pacjenta. Aby mogło się to wydarzyć, psychoterapeuta powinien być empatyczny, otwarty, skoncentrowany na „tu i teraz”. Te cechy, oprócz kompetencji zawodowych, stara się pielęgnować w sobie każdego dnia w pracy z pacjentami.

Rejestracja Online